Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz

aktualizace 11.03. 2012

Hasičský rok mladých hasičů

Naši vedoucí nám dali za úkol zpracovat na výroční schůzi, která se konala v první polovině prosince referát na téma, co jsme dělali a děláme v kroužku mladých hasičů a dále povědět, co se nám líbí a nelíbí. Toto je výsledek...

Sbor mladých hasičů vznikl v roce 2010. Naši vedoucí z SDH Lovčice Stanislav Švejdar a Tomáš Hála se nás snaží i přes neukázněnost některých dětí naučit novým věcem jako je třeba požární útok, topografické značky, pracovat s buzolou, vázat uzle, nebo jak a čím hasit. Jako velitele mladých hasičů jsme si zvolili Zdeňka Hájka.

V létě cvičíme hasičský útok a v zimě trávíme čas v kulturním domě v Lovčicích, kde se učíme již zmiňované topografické značky a uzle, nebo hrajeme ruzné hry, jako například rychlou vybíjenou, nebo přehazovanou.

V průběhu prvního roku našeho kroužku(2010) nás opustili některé děti z duvodu nezájmu, či lenosti. Tento rok jsme se také zúčastnili dvou souteží. Jedna se konala 22.5. ve Velkých Výklekách a druhá se konala 5.6. v Běrunicích. Obě soutěže byly exhibiční/cvičné, protože žádné jiné týmy této věkové kategorie se proti nám nepostavily. Soutežili jsme pouze kluci proti holkám.

Další soutež, třetí, se konala už v roce letošním, a to 14.5. 2011. Byla opět cvičná a konala se ve Velkých Výklekách. První ostrá soutěž se konala v Nepolisech. Dost jsme se na ni připravovali. Soutěže se zúčastnili týmy starších a mladších žáků. Tým starších se umístil na třetím místě(ze 4) a tým mladších na místě druhém(ze 3). Nebyli jsme poslední :-).

Naše další velká soutež se konala na domácí půdě v Lovčicích. Prestože jsme soutěžili doma, moc se nám nezadařilo a skončili jsme se stejnými výsledky jako v Nepolisech. Na podzim nás čekala poslední soutěž a to závod v požární všestrannosti, kde jsme skončili na 19. místě ze 22 týmů. Ráno jsme přijeli do Klamoše, kde se soutež konala a čekali, až si konečně zazávodíme. Při závodě jsme plnili disciplíny, jako je běh, zdravověda a topografie. Počasí nám na náš první závod v požární všestrannosti moc nepřálo, ale i přes tuto nepřízeň jsme si dokázali poradit skoro se všemi úkoly. Výsledek nebyl zrovna nejlepší, ale někteří z nás byli myslím rádi, že už to měli za sebou. Závodu jsme se zúčastnili v tomto složení: Švejdar Pavel, Hála Jakub, Matušková Aneta, Kolenčíková Pavla, Vavřínek Tomáš a náhradníci Švejdarová Lenka a Hájek Zdeněk. Toto byly soutěže a teď bych rád přešel k tématu co se mi líbí a nelíbí.

Líbí se mi vše až na čas strávený v kulturním domě a snahu některých dětí, proto navrhuji, aby se místo hraní her celé 2 hodiny, což se stalo skoro již tradicí, zase zavedlo cvičení a učení značek. Aby se tak stalo, připravil jsem si na příští hasičský kroužek soutež, ve které bude jak test fyzických schopností, tak test v určování značek a vázání uzlu. Takže výhodu mají Ti, kteří se dostavili na výroční schůzi a mohou se tedy řádně připravit.

Cílem bude získat plný, nebo alespoň co největší počet bodů. Kromě značek a běhání se bude také hodnotit přístup a snaha splnit úkoly. Soutež bude samozrejmě na celé 2 hodiny a příští hodinu se budou hrát hry, abyste neřekli, že jsem vás ošidil a aby jste byli motivováni. Tři poslední(tzn. s nejnižším počtem bodů) nebudou příští kroužek hrát hry, ale učit se značky a cvičit.

Ještě zde mám jen tak pro informaci složení týmů.

Starší žáci: Hájek Zdeněk, Švejdar Pavel, Hála Jakub, Kolenčíková Pavla, Matušková Aneta, Vavřínek Tomáš, Petrovický Martin

Mladší žáci: Švejdarová Lenka, Vojtíšek René, Pilař Radek, Midloch Martin, Vavřínek Tomáš, Hálová Šarlota, Motl Jan

Na závěr bych chtěl poděkovat Stanislavu Švejdarovi a Tomáši Hálovi a všem dospělým, kteří s námi trávili svůj čas a připravovali nás na souteže.

Uvod Historie Akce Zasahy Clenove Tymy Nase technika Fotogalerie Ostatni Pokec Kontakt